ביטוח נסיעות לאיחוד האמירויות: מה חשוב לדעת?

טסים לדובאי? מה חשוב שתדעו, איפה כדי לבקר ואיזה ביטוח נסיעות מכסה אתכם?

איחוד האמירויות, צמד מילים שעד 2020 שמענו אולי פעמיים בשנה וגם אז בהקשרים של מחירי הנפט, גורדי שחקים שוברי שיאים ומבנים מעשי יד אדם שאפשר לראות מהחלל. מבחינת הישראלי הממוצע, זה היה מקום אליו מגיעים רק תיירים שאינם ישראלים, בנות “סקס והעיר הגדולה”, טניסאים ואנשי עסקים.

וכך, מאפס למאה בהסכם שלום אחד, הפך האזור לאחד המדוברים כאן בארץ ולאחד היעדים המבוקשים ע”י ישראלים מתיירים.

 

איחוד האמירויות היא פדרציה של שבע מדינות, מונרכיות כולן. אבו דאבי היא האמירות הגדולה ביותר באיחוד והבירה שלה – אבו דאבי – היא בירת האמירויות. העיר השניה בגדולה אחריה היא דובאי, שהיא בירתה של האמירות דובאי. מלבד אבו דאבי ודובאי חברות באיחוד עג’מאן, פוג’יירה, ראס אל ג’ימה, שראג’ה ואום אל קיוין. הדבר העיקרי המקשר בין שבע האמרויות הוא הנפט שנמצא שם בכמויות אדירות אי שם בתחילת שנות ה-60 של המאה הקודמת. עד אז היו מדינות אלה נחשבות לעניות ונחשלות, בוודאי לא יעד לתיירות בינלאומית מפוארת ומקום משכנתם של כמה מהמבנים המפורסמים ביותר בעולם.

 

העושר באמירויות נחלק בסופו של דבר על פני 1.4 מיליון תושבים בסה”כ, שהם כ-20% מהאוכלוסיה המתגוררות באמירויות. השאר הם עובדים זרים שמגיעים אליהן מכל מזרח אסיה לבנות בפועל את המגדלים האדירים, מלונות הפאר, בריכות הענק והאיים המלאכותיים המפורסמים. כן, אלה שנראים בבירור בצילום של כל לוויין החולף בשמים.

 

צ’ק ליסט אתרים באיחוד האמירויות

היעדים המפורסמים לביקור בערי האמירויות נמצאים רובם ככולם באבו דאבי ובדובאי. בזו האחרונה נמצאים האיים המלאכותיים, שהפכו לסמל של ניצחון האדם על הטבע (באופן מקומי לפחות) והם נבנו כולם מחומרים טבעיים וללא שימוש בבטון.

 

באבו דאבי תמצאו את המלון הפאר, בורג’ אל ערב, הרביעי בגובהו בעולם, צורתו צורת מפרש אדיר ממדים בהשראת כלי שיט ערבי שנקרא דאו, והוא עצמו ניצב על אי מלאכותי. זהו לא סתם מלון בו תוכלו לשכור חדר קטן עם נוף לים, שכן אין חדר שכזה בנמצא. כל חדרי המלון מתהדרים בשני מפלסים והקטן שבהם מתפרש על שטח של כ-170 מ”ר, למעלה משטחן של שתי דירות בנות שלושה חדרים ממוצעות. לינה בחדר הקטן ביותר תעלה למעלה מ-1,000 דולר, עבור הסוויטה המלכותית תשלמו כ-30 אלף דולר ללילה אחד בודד, ללא יציאה מאוחרת.

 

ואם מגדלים גבוהים אינם מושכים את לבכם, תמיד תוכלו לבחור ב”מלון האמירויות” באבו דאבי, גם הוא אחד המפוארים והיקרים בעולם שעלות הקמתו רשמה שיא של כמעט שני מיליון פאונד אי אז ב-2005. בין מלון זה לאחר פזורים כמובן כמה מהקניונים הגדולים והמפוארים ביותר על אדמת כדור הארץ וגורדי השחקים הגבוהים והמפוארים בעולם, חלקם כוללים אלמנטים כמו מצפה כוכבים בקומה ה-75 או מסעדות שאפשר לראות מהן את קצה העולם.

 

כפי ששמתם לב, את שם התואר “הכי בעולם” אפשר להצמיד לרבים מהמבנים והאטרקציות הפרועות המפוזרות ברחבי דובאי ואבו דאבי. דובאי מתהדרת גם בבניין המסגרת העצום והמפורסם והמסגד היקר ביותר בתבל נמצא באבו דאבי.. מסגד שייח’ זאיד עשוי כולו אבן, שיש, זהב, קריסטלים וחרס והוא אחד המבנים המרשימים ביותר שתראו, אך אלה היו בסופו של דבר סלפי אחד של סלינה גומז ונוסף של הזמרת ריהאנה שהביאוהו אל כותרות החדשות. תמונות שעוררו תגובות סוערות בעולם המוסלמי שטענו לאופי פרובוקטיבי של התמונות לפגיעה ברגשות הדתיים המוסלמים.

 

מהמסגד תוכלו לעבור לסיור בשלוחת מוזיאון הלובר המפורסם על אלפי הפריטים שלו כולל העתק שלא תבחינו בהבדל של המונה ליזה וכמה פרטי אמנות נדירים במיוחד מרחבי העולם. הילדים רוצים יותר אטרקציות ופחות מוזיאון? פארק השעשועים “העולם של פרארי” יחכה לכם בעיר אבו דאבי ובו כמובן, רכבת ההרים המהירה ביותר ב… הבנתם כבר.

 

מה צריך לדעת רגע לפני שנוסעים לאמירויות?

אחרי שהשתכנעתם שזה היעד עבורכם, כדאי לדעת שזה לא יעד הגיוני לחופשת אוגוסט, אלא משהו בין נובמבר לאפריל, כשמזג האוויר עוד נסבל באזור מדברי זה של המזרח התיכון. לצד זה, הכינו את עצמכם למקום מסורתי, עם כמה איסורים מוחלטים ומילים ספורות שעלולות להכניס אתכם למצבים לא נעימים.

 

בעיקר התלבשו באופן מכובד – גברים ונשים כאחד, התנהגו באופן מנומס, אל תתווכחו ותתמקחו על מחירים – ובעיקר נשים, שכן אסור לנשים להרים קול על גברים באמירויות. ברחובות אבו דאבי ודובאי לא תשמעו אנשים שצועקים לטלפון ולא תראו אף אחד בכפכפי אצבע, לא ברחוב ולא בקניון המפואר הסמוך. מדובר בהתנהגות שאינה הולמת, על אף מזג האוויר המדברי והרותח שמאפיין את האזור.

 

אתן ואתם נדרשים ללבוש בגדים המכסים כתפיים, ברכיים ובטן ובוודאי תשימו לב במהרה לכמות השילוט ברחובות המוקדשת למסרים אלה. בגד ים לובשות ולובשים אך ורק באתרי הרחצה הפרטיים, אלכוהול אפשר לשתות אך ורק במקומות המיועדים לכך – במקומות בילוי, בר המלון ובמסעדות. בנוסף, אל תעזו להגיד דבר רע על המלוכה המקומית, גם לא בציניות והשתדלו לא לדבר על דת ופוליטיקה.

 

אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע או בדיוק בזמן הטיול המתוכנן, דעו שחוקי המדינה לגבי סמים כל כך מחמירים שישנן תרופות מרשם שלא תוכלו להכניס למדינה ואם תתפסו איתן תסתכנו בקנס ובעונש. בדקו את התקנות לגבי התרופות שלכם.

 

ביטוח נסיעות לאיחוד האמירויות

מאפיין נוסף של חופשה באמירויות הוא מגוון האופציות לספורט אתגרי העומדות לרשותכם – השכרת אופנועים, טרקטורונים ומכוניות מרוץ, רכיבת אופניים בטבע ומסלולי אקסטרים, ספורט ימי על כל גווניו, ספורט אווירי וספורט חורפי כמו סקי והחלקה על הקרח. כן, באמירויות יש הכל גם בתחום הזה, אך בכדי לטעום מהכל או רק מחלק, כדאי להצטייד בביטוח נסיעות לדובאי שיכסה בעבור פציעה או תאונה במהלך פעילות ספורט אתגרי. במקרה של תאונה בכבישים עם נפגעים עליכם לדווח מיד למשטרה המקומית ולא להזיז או לשנות דבר במקום האירוע עד להגעתה.

מערכת הבריאות באמירויות הנה מתקדמת עם שירות ציבורי ופרטי, בכדי שתוכלו להשתמש בשירותים אלה, עליכם להצטייד בביטוח נסיעות לחו”ל, שמכסה בעבור כל ההוצאות הרפואיות שעלולות להתרחש עליכם בביקור באמירויות. טיפול רפואי בחו”ל בכלל ובאמירויות בפרט עלול להגיע לסכומי עתק, שביטוח נסיעות רפואי יכסה בעלויות של כמה שקלים בודדים ליום –  מביקור אצל רופא ועד אשפוז בבית החולים, דרך פינוי רפואי ועד ניתוחי חירום. כל זאת כולל מקרים של הידבקות במחלת הקורונה.

 

נסיעה לאמירויות בימי קורונה

באיחוד האמירויות לא מחפפים בחוקים ותיירים ואזרחים כאחד נדרשים למלא באופן מדויק אחר דרישות החוק או התקנות, לא ליד ולא בערך וכך גם לגבי נהלי הקורונה. סימוני הרצפה לעומדים בתור בשדה התעופה ובמקומות ציבוריים בכלל, אינם בגדר המלצה, אלא הוראה ברורה ובמקומות סגורים שדורשים עטיית מסכה, אל תחשפו את האף או שתסתכנו בקנס של למעלה מ 500$ .

כל המבקרים בערי האמירויות נדרשים להציג בדיקת קורונה שלילית באנגלית או בערבית ולבצע בדיקה גם בשדה התעופה עם הנחיתה – היא בחינם וחובה רק מעל גיל 12. לא יתקבלו שם תצוגות דיגיטליות, הצגה של סמס של בדיקה וכדומה. יש להגיע עם מסמך מודפס ועליו להיות, כאמור, באנגלית או בערבית. אל תשכחו לבקש זאת בתום הבדיקה.

אין חובת בידוד בכניסה למדינות אלה ולאחר בדיקת הקורונה השלילית בשדה, אתם משוחררים לדרככם.

בחזרה לישראל תדרשו להציג תוצאת בדיקת PCR שלילית לנשאות הנגיף, שבוצעה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה וזה כולל גם מחוסנים ומחלימים. לא מחוסנים ולא מחלימים ידרשו ל-14 ימי בידוד (או 10 ימים בביצוע שתי בדיקות שליליות), בכל מקרה.

כמו כל הטסים לחו”ל, לפני הטיסה עליכם למלא הצהרת בריאות באתר משרד החוץ ולהגיע עם האישור לשדה התעופה. בשאלון זה תענו על שלוש שאלות בלבד, לוודא כי אינכם מפתים תסמיני קורונה. זאת בניגוד לשאלון הרפואי עליו אתם עונים במהלך רכישת ביטוח הנסיעות, שהוא מקיף בהרבה ומאפשר לחברת הביטוח להתאים את הביטוח הרפואי לחו”ל למצבכם הבריאותי לצרכים שלכם.

מאז התפרצות מגפת הקורונה בשנת 2020, נוספו לביטוח הנסיעות הרחבות וכיסויים נוספים לנסיעה בראש שקט. כשאתם רוכשים ביטוח נסיעות לחו”ל בתקופת הקורונה בדקו עם חברת הביטוח לגבי ההרחבות המוצעות לכם למקרים של ביטול הארכה או דחיית הנסיעה או קיצור שלה בעקבות המגפה. כיסויים אלו מעניקים הגנה רחבה מפני תרחישים שעלולים לגרום לכם לאבד את כספי כרטיסי הנסיעה והמלונות, הרכב השכור ועוד שכבר הזמנתם מראש.

 

מסמכים וסידורים אחרונים לפני טיסה לאמירויות

בכדי להיכנס לאמירויות יש להוציא ויזה, עדיף כמה ימים לפני הטיסה. כל משרד נסיעות יספק לכם את השירות הזה. אל הטיסה יש להגיע עם צילום של הדרכון, אותו תתבקשו למסור בשדה התעופה עם הנחיתה. כדאי שלא לשכוח את הפרט הקטן הזה ולהסתבך איתו בנתב”ג.

האמירויות אינן מדינות שמתאפיינות בצרכים בירוקרטיים ורפואיים מיוחדים לקראת הכניסה אליהן ואין אף המלצה על חיסונים או תרופות שכדאי לקחת מפני מחלות או מזיקים שאינם מוכרים לישראלים. יחד עם זאת, כאמור לעיל – לפני שאתם לוקחים אתכם כל סוג של תרופה, בדקו טוב את רכיביה ושהם אינם נחשבים לסמים באמירויות. מדינות אלה מגלות אפס סבלנות בנושא השימוש בסמים ואתם לא רוצים להסתבך עם רשויות החוק בעניין הזה.

ופרט חשוב ולא אחרון – ביטוח רפואי לנסיעות לחו”ל מותאם אישית.

 

הפעלת ביטוח הנסיעות בביקור באמירויות

עם רכישת פוליסת ביטוח הנסיעות של הפניקס, שמעניקה את הכיסוי הכספי הרחב ביותר מבין פוליסות ביטוח הנסיעות בשוק הישראלי, תורידו בקלות אפליקציה שמספקת את שירותי אייר-דוקטור, בעזרתה תוכלו להתנהל ולהתמודד עם מצבים רפואיים בעת ביקור במדינות אלו.

אפליקציית אייר-דוקטור היא בעלת ממשק בעברית/אנגלית לבחירתכם הבנוי בצורה ידידותית למשתמש לניווט בקלות בתפריט האפשרויות. היא מאתרת ומתאמת תור לרופא בהתאם להתמחות בה הוא זקוק לטיפול חירום בחו”ל בלחיצת כפתור. את התור לרופא תוכלו לקיים בכל מקום שתבחרו – במרפאה,   בחדר המלון, או בשיחת וידאו לקבלת מרשם או הפנייה (תוכל לראות באפליקציה באיזה שפה דובר הרופא). התשלום ישירות מול הרופא וללא השתתפות עצמית. בלי צורך בטפסים, הטענת כרטיסים, בירוקרטיה או החזרים.  במידה ובכל זאת שילמתם הוצאות רפואיות (הזמנתם רופא שלא דרך האפליקציה או רכשתם תרופות) ניתן לקבל החזר בקלות ובמהירות באמצעות האפליקציה.

בנוסף תוכלו גם לאתר מרפאות לבדיקות קורונה, למקרה שקיבלתם הפניה מרופא עקב הופעת סימפטומים (כלומר, ללא קשר לבדיקה לצורך הכניסה בחזרה לישראל). ביטוח נסיעות הפניקס מסייע לכם להתנהל באופן ידידותי במצבי משבר במדינה זרה ולרשותכם גם מוקד ישראלי פעיל  בטלפון או בווטסאפ 24/7.

במקרה שנחתתם בשדה התעופה בדובאי, וגיליתם שהמזוודה בדרכה ליעד אחר בכלל, תוכלו להפעיל את פוליסת הביטוח ולקבל פיצוי איחור כבודה על סך $200 בקלות וללא השתתפות עצמית, העיקר שתוכלו להמשיך בטיול כמתוכנן.

מדינות האמירויות הנן מדינות מאוד מאובטחות, מאורגנות ובעלות כוחות שיטור שפזורים ברחובות הערים ומחוצה לה. כמעט בכל מקום תוכלו להסתייע באיש כוחות ביטחון שידריך אתכם מה עליכם לעשות. ועדיין, בכל אירוע רפואי, גם כזה המצריך טיפול דחוף ואף פינוי רפואי, האפליקציה תסייע לכם בעברית מחד ושירות הלקוחות של הפניקס יוכל לתמוך בכם מרחוק מאידך, כך שתקבלו מעטפת של ביטחון גם ברגע האמת.

רוצים לדעת אילו ביטוחי נסיעות מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס

רוצים לדעת אילו ביטוחי נסיעות מתאימים לכם?

התקשרו
074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
third image
insurance-to-united-arab-emirates