הטבלה לא משקרת: בביטוח נסיעות לחו"ל הפניקס הטובה והמשתלמת בשוק

מדיניות ‘השמיים הפתוחים’ הפכה את ביטוח הנסיעות לחו”ל למוצר יותר מבוקש מאי פעם. החלטנו לערוך בדיקה ולבחון איך הביצועים של פוליסת הפניקס Smart Travel ביחס למתחרים. תוצאות הבדיקה הפתיעו גם אותנו. הנה הן לפניכם.

מאז שאימצה ישראל את מדיניות ‘השמיים הפתוחים’ כמות הנסיעות  לחו”ל של ישראלים כמעט ושילשה את עצמה ביחס למספר היוצאים לפני עשר שנים. בשנת 2019 נרשמו 9,200,000 יציאות לחו”ל של ישראלים. הסטטיסטיקה מראה כי 2% מהיוצאים יזדקקו לטיפול רפואי במהלך השהות מעבר לים. הנתון הזה כמובן נכון לימים רגילים ולא לאירועים כמו משבר הקורונה בהם חשיבותו של הביטוח לישראלים השוהים בחו”ל רק מתגברת. אפרופו הקורונה, אירוע כזה רק מדגיש את חשיבות הרכישה של כיסוי ל’ביטול טיסות’ כמרכיב בפוליסה, במקרים בהם חברת התעופה לא כוללת אופציה זו בעת רכישת הכרטיס.

 

 אפליקציה ייחודית

ההשוואה שביצענו היא בין פוליסת ‘הפניקס Smart Travel’ אל מול 6 פוליסות של ביטוח נסיעות לחו”ל שמציעים גורמים אחרים בענף הביטוח הישראלי. כמעט בכל הקטגוריות Smart Travel ממוקמת בצמרת, ובחלק גדול מהן היא אף מובילה את הרשימה.

בהקשר הזה כדאי לציין שהפניקס היא הגורם היחיד שמספק למבוטחים אפליקציה ייעודית. מדובר בבידול מוצרי שעלול להשמע שולי אבל המשמעויות שלו עשויות להיות דרמטיות. לצורך הדוגמה נתייחס למצב שבו, חלילה, עליכם להפעיל את הביטוח הרפואי. עד לפני כמה שנים, הייתם צריכים לאתר בעצמכם רופא מתאים ולשלם לו מכספכם ורק בהמשך, עם החזרה לארץ, הביטוח היה ‘מתחשבן’ איתכם ומחזיר לכם את הכסף. נתחיל בשורה התחתונה – למעט הפניקס Smart Travel ופספורטקארד, בכל הפוליסות של החברות האחרות כך מתנהלים העניינים גם היום.

 הפניקס מובילה מבין המתחרות עם אפליקציה ייעודית.

 

האפליקציה קובעת לכם תור

תחשבו על זה רגע, אתם (או הילדים שלכם) לא מרגישים טוב, אתם נמצאים במדינה זרה שאתם לא מכירים ולא שולטים בשפה, ועכשיו אתם צריכים למצוא רופא רלוונטי ולשלם לו, כאשר אתם בחו”ל עם תקציב מוגבל. עם הפניקס Smart Travel פשוט נכנסים לאפליקציה ומגדירים את הבעיה הרפואית והאפליקציה מאתרת עבורכם רופא רלוונטי בסביבה. היא גם תספק לכם מידע על המרפאה, כמו למשל השפות אותן הרופא מדבר, המלצות ואפילו תמונות של המקום,  וכמובן, אפילו תזמן עבורכם את התור. כשתסיימו את הביקור במרפאה האפליקציה גם תשלם עבורכם. חסל סדר כל העיסוק עם שמירת קבלות והתחשבנות מאוחרת מול חברת הביטוח. מלבד הפניקס יש חברה נוספת שמאתרת עבורכם את הרופא ומשלמת לו ישירות, אבל מולה תאלצו להתנהל בדרך הישנה, ללא אפליקציה מתקדמת.

האפליקציה של הפניקס מספקת עבורכם שרות כולל וטובה, לא רק למקרים רפואיים. כך לדוגמה, אבדה לכם מזוודה? כבר לא צריך לתפוס בטלפון את הסוכן. נכנסים לאפליקציה, מדווחים והפיצוי בדרך לחשבון שלכם. אין ספק שכאשר רוכשים ביטוח רצוי לשים לב להבדלים הקטנים שעושים את כל ההבדל, חוסכים לכם המון בירוקרטיה מיותרות ונותנים לכם תחושת ביטחון שאתם והיקרים לכם בידיים טובות.

 

הפניקס מובילה מבין המתחרות עם אפליקציה ייעודית

בטבלה המצורפת ניתן לראות בבירור את ההבדלים בין הפוליסה של הפניקס smart travel  לבין המתחרות,  לא רק שהפניקס היא החברה היחידה שעובדת עם אפליקציה יעודית, היא היחידה שמאפשרת לכם לקבל המון מידע על האפשריות הרפואיות שעומדות ברשותכם, כך שתוכלו לעשות את הבחירות המתאימות לכם, רק באפליקציה של הפניקס תוכלו לקבל מודעים שונים לקביעת תור לרופא, והיחידה שתוכלו להזמין תור ישירות מהסמארטפון  שלכם. כמובן שיש עוד יתרנות רבים כפי שתוכלו לראות בעצמכם בטבלה:

 

כיסוי רחב ומחיר משתלם

לצד הערך המוסף הברור שהאפליקציה של הפניקס מספקת, הפוליסה של החברה מובילה על פני הפוליסות האחרות בשורה של פרמטרים נוספים. למשל, Smart Travel היא הפוליסה היחידה שאין בה הגבלת סכום על תרופות ואין בה הגבלת סכום על אשפוז, לרבות הוצאות שאינן נחשבות חלק מהאשפוז כמו פינוי אווירי לבית חולים או הטסה לישראל. Smart Travel היא גם המובילה בחבות לצד שלישי (עד, 250,000 דולר), אין בה הגבלת סכום על טיפול שיניים חירום ומרכיב הארכת הטיסה שלה גם הוא הגבוה ביותר בשוק (עד 3,000 דולר).

זה מוביל אותנו לשאלה המתבקשת, המחיר. ובכן, כשבדקנו את עלויות הפוליסה הבסיסית בכל החברות מצאנו כי Smart Travel היא גם המשתלמת ביותר בכל הגילאים ואחת משתי פוליסות בלבד שפוטרת את המבוטחים מהשתתפות עצמית בפוליסה הבסיסית, מוזמנים לראות בעצמכם בטבלה, הפניקס smart travel מעניקה לכם ביטוח מקיף יותר, עם כיסויים רחבים הרבה יותר.

 

הפוליסה של הפניקס מעניקה את הכיסוי הרחב ביותר מבין המתחרות.

הפניקס היא החברה היחידה שבסעיפים רבים אין שום הגבלת סכום (Unlimited), כך שאתם באמת מוכסים ומגונים. ניתן לראות כי קיים שוני רב בין חברות הביטוח השונות וגובה הכיסוי אותו אתם המבוטחים מקבלים, לכן רצוי לשים לב בעת רכישת הפוליסה שאתם רוכשים פוליסה שבאמת תכסה את הצרכים שלכם בעת הצורך, משבר הקורונה חידד לכולנו כמה זה באמת חשוב לשים לב לפרטים הללו.

הפוליסה של הפניקס מעניקה את הכיסוי הרחב ביותר מבין המתחרות.

לכל זה הוסיפו את העובדה שבסקר השירות הגדול שעשתה לשכת סוכני הביטוח בשנת 2019 זכתה הפניקס Smart Travel במקום הראשון בקטגוריית ביטוח נסיעות לחו”ל. 

המסקנה שלנו היא שבמקביל לפתיחת השמים לתחרות, נפתח גם ענף הביטוחים לחו”ל לתחרות עם יותר פוליסות המוצעות לצרכן, אבל רק אחת מהן בולטת מעל כולן – הפניקס Smart Travel.

צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל משתלם במיוחד?

או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
travel-insurance-comparison