מה השתנה בביטוח נסיעות לחו"ל בימי קורונה?

בתקופת הקורונה עולה החשיבות של ביטוח המכסה ביטול טיסות, וכיסויים מורחבים לשלל מצבים רפואיים. איך עושים את זה חכם יעיל ומקיף – כל הפרטים כאן 

זוכרים שפעם לא הייתה הקורונה? שאנשים הלכו בלי מסכות ברחוב, שעשינו פגישות עבודה כשכולם ממש בחדר אחד סביב שולחן ושאפשר היה להזמין כרטיס טיסה בכמה קליקים, לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל אונליין, לארוז לנסוע לנתב”ג? הדבר היחיד שלא השתנה מתוך הפסקה האחרונה הוא כנראה ה”אונליין” – את כרטיסי הטיסה וגם את הביטוח אנחנו עוד ממשיכים לרכוש באינטרנט.

למען האמת גם שני תחומים אלה השתנו. לא עוד רכישת כרטיס מוזל ללא אפשרות ביטול, אלא בדיקה מעמיקה וחוזרת של אפשרויות ביטול הטיסה בימי מגפה משתוללת וגם ביטוח הנסיעות הפך למורכב יותר, עשיר יותר בכיסויים ובמגוון הרחבות ייחודיות לתקופת קורונה.

 

מהם הדברים החשובים שצריך לדעת על ביטוח בריאות לחול בימי קורונה?

קודם כל, שאתם מכוסים. ביטוח בריאות לחו”ל  הוא ביטוח הבסיס לנסיעות והוא זה שמעניק כיסוי בעבור כל הוצאות הטיפולים הרפואיים שאולי תזדקקו להם בחו”ל וזה כולל קורונה. בדיקת קורונה שנאלצתם לבצע בחו”ל, הפניה לרופא או לבית חולים עקב הופעת סימפטומים וגם במקרים של הידבקות במחלה וימי אשפוז בבית החולים. כדאי לדעת שביטוח הנסיעות לחו”ל של הפניקס מעניק כיסוי הוצאות רפואיות ולימי אשפוז – כולל קורונה – ללא הגבלת ימים וסכום הוצאות מיוחדות ובולט בכך בהשוואה לשאר חברות הביטוח בישראל.

חשוב לזכור שגם ללא קשר לקורונה, הוצאות על כל טיפול רפואי בחו”ל עלולות להרקיע שחקים. ביקורי רופא יכולים לנוע סביב כמה מאות דולרים, ביקור במיון יגיע לכמה אלפים וימי אשפוז יכולים להגיע לעשרות אלפי דולרים. בנוסף, מכסה הביטוח הרפואי לחו”ל גם מקרים של חילוץ, פינוי והטסת חירום לארץ – אלה כבר מגיעים להוצאה של מאות אלפי דולרים ויתים אף יותר. כשביטוח הנסיעות מתחיל מ$ ביום, החישוב נעשה פשוט.

 

כיסויים ייחודיים בביטוח נסיעות לחול בימי קורונה

לאחר שסגרנו את חלק ההוצאות הרפואיות, עכשיו נשאר להגן על עצמנו כלכלית גם בשלב תכנון הנסיעה. ימי הקורונה מחזקים את הצורך בכיסויים נוספים שיאפשרו לנו לרכוש כרטיסי טיסה ללא החשש שנאבד אותם ואת הכסף במקרה שנאלץ לבטל או לשנות את הטיסה בשל הופעת סימפטומים, הידבקות בקורונה או כניסה לבידוד. ביטוח “מגן קורונה” לנסיעות לחו”ל הוא הרחבה הכרחית לביטוח הרפואי שמספק את הכיסוי בעבור שינויים בכרטיסי נסיעות ובתכנון הטיסה.

זהו הכיסוי שיעניק שיפוי בעבור כרטיסי נסיעה והוצאות נוספות במצבים הבאים: הופעת סימפטומים בשדה התעופה – הן בארץ בדרך החוצה והן בחו”ל רגע לפני החזרה – וזאת על אף שביצענו את הבדיקה כנדרש, מילאנו את השאלון הרפואי כראוי והגענו עם המסמכים הנכונים לשדה; הידרשות לבידוד בשבועיים שלפני הטיסה – בישראל או כניסה לבידוד במדינת היעד; הידבקות בקורונה בישראל בשבוע שלפני הטיסה או הידבקות בחו”ל לפני החזרה לארץ; קיצור נסיעה לצורך בחזרה בהולה לישראל עקב סגר מתקרב במדינת היעד. בכל אחד מהמקרים הללו נוכל לקבל שיפוי בעבור הוצאותינו, בהתאם לתנאי הפוליסה. את ביטוח הנסיעות אפשר לרכוש עד 60 יום לפני הטיסה, כך שמומלץ לרכוש את הביטוח בסמוך לרכישת כרטיסי הנסיעה ולהיות ערוכים לכל תרחיש.

 

מעטפת של ביטוח ושקט נפשי בחול

תהליך שהתחיל עוד לפני ימי הקורונה וממשיך ביתר שאת בתקופת המגפה הוא מכלול השירותים הרחב שמעניקה חברת הביטוח למבוטחיה בחו”ל והיריעה הרחבה שהיא מספקת מלבד פיצויים ושיפויים שלאחר מעשה. בעת רכישת ביטוח נסיעות SMART TRAVEL של הפניקס מקבלים המבוטחים אפליקציה להורדה לשימוש בחו”ל והיא כלי רב שימושי הן בעת אירוע רפואי והן לאחריו. בעזרת האפליקציה תוכלו לאתר רופא קרוב בהתאם למקצוע המבוקש, מרפאה – כולל בדיקות קורונה, לאתר את בית המרקחת הקרוב ובית החולים הקרוב אליכם אבל לא רק לאתר, אלא גם להזמין תור אצל רופא וגם לשלוח בקשה לשיחה אונליין עם רופא  מקומי  ובמרבית המקרים אף בעברית. במצבים רפואיים בחו”ל, כשהשפה זרה וכרטיס קופת חולים אינו משחק תפקיד, האפליקציה שהיא בעלת ממשק בעברית מספקת את הדרך הטובה, המהירה והיעילה ביותר להתמודדות עם המצב   ממש כמו בארץ .

בעמוד הבית של האפליקציה מופיעות כל האפשרויות לבחירה: איתור רופא, בקשה לשיחה עם רופא אונליין, הגשת תביעה, חידוש והארכת הפוליסה או שיחה עם נציג שירות. אתם מבקשים לקבוע תור לרופא? בחרו את ההתמחות המתאימה – ילדים, משפחה, שיניים, אורתופדיה וכו’, בחרו את הרופא וקבעו לעצמכם תור באופן ישיר. התשלום יבוצע ישירות על ידנו לרופא כך שלא תצטרכו להתעסק כלל בביצוע החזרים, ללא טרחה או בירוקרטיה.

שיחה עם רופא מקומי אונליין דרך האפליקציה מאפשרת לכם לקבל מרשמים או הפניות  באופן ישיר, מחדר המלון שלכם מבלי להגיע אל המרפאה או לשנות את תכנון הנסיעה. אם בכל זאת זקוקים להחזר כלשהוא ניתן להגיש תביעה ולקבל את סכום השיפוי באפליקציית ביט בקלות ובמהירות.

בכל שלב ניתן להיעזר בנציגי השירות שלנו הן בסיוע לאיתור השירות המתאים, הן בקביעת תורים והן בהגשת התביעה. דרך הכפתור הייעודי לשיחה עם נציג תוכלו לבחור אם להמשיך לשוחח דרך האפליקציה או באמצעות וואטסאפ. נציגנו ישמחו לסייע בכל שעות היממה,  כמו גם בטלפון חירום הזמין לכם 24/7 בכל דבר שתצטרכו.

 

סדר פעולות לקראת טיסה לחול בתקופת הקורונה

ראשית, לרכוש ביטוח. כדאי לבדוק כמה חברות ולוודא שאתם רוכשים את הכיסויים המתאימים לכם ובוחרים בחברה שמעניקה את הכיסוי הרחב ביותר, בתקרת הכיסוי הכספי הגבוהה ביותר וכדאי גם לבדוק מהם השירותים הדיגיטליים בחברת הביטוח כדי לוודא שברגע האמת תוכלו להסתדר בקלות ובנוחות בעזרת שירותים דיגיטליים מתקדמים ונציגי שירות זמינים בכל שעות היממה.

הכי חשוב לבדוק חזור ובדוק דרך אתר משרד החוץ לגבי ההנחיות הנקודתיות במדינת היעד לתיירים בכלל ולישראלים בפרט ועם אלו מסמכים עליכם להגיע בכדי שתוכלו להיכנס למדינה. מדינות רבות מחייבות את הנכנסים בהצגת בדיקת PCR קורונה שלילית תקופה ל-72 שעות, אם התחסנתם וקיבלתם את האישור הירוק בדקו עם עליכם לבצע בדיקה או שקיים פטור למחוסנים. שימו לב לבדוק גם את הנחיות חברת התעופה והמסמכים הנדרשים להצגה בכדי לעלות על הטיסה, ללא קשר להנחיות מדינת היעד.

בכל מקרה, עליכם למלא שאלון רפואי שעל פיו יוחלט אם לאשר לכם לעלות על הטיסה או לא. את אישור העלייה לטיסה יש לשמור בסמאטרופון או להחזיק בצמוד לכרטיס הטיסה בכדי להציגו בשדה התעופה ובפני נציגי חברת התעופה.

זכרו, שבמקרה ולא תאושרו לעלות על הטיסה, בעקבות בדיקת קורונה חיובית, הופעת סימפטומים או כניסה לבידוד גם ברגע האחרון שלפני הטיסה ויש לכם ביטוח “מגן קורונה”, תוכלו לקבל פיצוי על אובדן הכרטיס והוצאות הנסיעה , בהתאם לתנאי הפוליסה ובתנאי שביצעתם את כל הפעולות הנדרשות עד לרגע הסירוב.

לטוס בימי מגפת הקורונה אכן הפך לדבר טיפה יותר מורכב מפעם, אבל בסופו של דבר זכרו שמדובר בעוד כמה דולרים בודדים ליום, בעוד כמה קליקים מהירים בדיגיטל ואתם יכולים לטוס בראש שקט.

צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל משתלם במיוחד?

התקשרו 074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
travel-insurance-corona