כיצד יראה עולם הביטוח ביום שאחרי חיסון הקורונה

זה לא בשמיים – איים ירוקים של תיירות, תרבות ובילוי יצוצו ברחבי הארץ והעולם ולאט לאט יפתחו השמיים, הגבולות והאפשרויות. כך ייראה עולם התיירות בתקופה של אחרי החיסון נגד קורונה

מבצע החיסונים האדיר שמנהלת מדינת ישראל ביחד עם קופות החולים יביא כנראה סוף סוף לשינוי מיוחל בחיינו לצד מגפת הקורונה. מיליוני אנשים כבר מחוסנים בשתי מנות וכבר קיבלו ישירות לסמארטפון את תעודת המתחסן המיוחלת, מה שיהפוך להיות בהמשך “הדרכון הירוק”.

הרעיון הוא לאפשר למחוסנים להתחיל לחזור לשגרה מסוימת, ליהנות שוב ממופעי תרבות, מבילוי במסעדות, ביקור בקניון וכמובן – טיסת אוורור לחו”ל. ברבעון הראשון של 2021 נראה כי יעילות החיסונים מוכחת ויחד עם זאת עוד קיים חשש מווריאנטים שונים של הקורונה ואי אלו סיבות להמשך נקיטת אמצעי זהירות גם בשימוש בדרכון הירוק.

אבל בכל אופן, הכיוון ברור, הדרכון הירוק עומד לפתוח בפנינו שערים. רק לראות את הסכם התיירות שנחתם בין ישראל ליוון בו הן מצהירות על הכרה דו צדדית בתעודת חיסון וביטול הצורך בבידוד לתיירים משתי המדינות, בשתי המדינות. וככל שתוכח יעילות החיסון בהורדת יכולת ההדבקה וההידבקות כמו גם מיעוט חולים במצב קשה, בוודאי נזכה לראות הסכמים דומים נוספים.

מדינות רבות כולל ישראל כבר עוסקות מזה חודשים בהיבטים הטכניים של הדרכון הירוק, בחלק מהמדינות נעשה שימוש באפליקציות הארנק הדיגיטלי של google ושל Apple, אלה אינן נתמכות עדיין בישראל. האזרחים הישראלים המחוסנים יקבלו ממשרד הבריאות אפליקציה להורדה ממנה יפיקו את האישור להצגה באזורי בילוי, מסחר וטיסות בארץ ובעולם.

איים ירוקים של תיירות, תרבות ובילוי יצוצו ברחבי הארץ והעולם ולאט לאט יפתחו השמיים, הגבולות והאפשרויות.

 

כיצד ישפיע החיסון לקורונה על הנסיעה הבאה שלכם לחול?

השפעתו של הדרכון הירוק על עולם התעופה והתיירות עומדת להיות משמעותית ומכרעת ולמעשה בכוחו לחלץ את התחום מהקיפאון בו הוא שרוי ולהתחיל למלא את הטיסות, המלונות ואזורי האטרקציות ברחבי העולם. אך השפעתה של המגפה על התנהלותו של עולם התיירות ומדיניות ממשלות שונות בהתייחס לתיירות וכניסת זרים לתחומן עוד תלך ותעמיק.

מגפת הקורונה הפכה לטראומה לאומית וגלובלית של ממש בעקבותיה עוד נראה שינויים ותמורות במדיניות ניהול הגבולות כמו גם באמצעים לאכיפתם ויש לכך השפעה על תכנון נסיעה לחו”ל כמו גם על רכישת ביטוח הנסיעות. האם חברות תעופה ישנו את מדיניות החזרת הכרטיסים ונוסעים רבים יעדיפו לרכוש כיסוי מורחב הכולל ביטול טיסה? האם יתפתחו מוצרי ביטוח נסיעות לחו”ל מותאמים למחוסנים ולבלתי מחוסנים? אילו סעיפים בביטוח הנסיעות יהיו משמעותיים יותר בשונה מבעבר ואילו שירותים דיגיטליים ואחרים יפתחו חברות הביטוח כמעטפת של שקט נפשי וביטחון לאירועים רפואיים בחו”ל?

כבר במהלך הקורונה עודכנה אפליקציית אייר-דוקטור של ביטוח הפניקס והעניקה אפשרות של איתור מרפאה קרובה לביצוע בדיקות קורונה בעת השהייה בחו”ל כמו גם אפשרות לשיחת וידאו עם רופא מקומי המאשרת קבלת מרשם או הפניה כבר במעמד השיחה. אפליקציית אייר-דוקטור לשימוש מבוטחי הפניקס בחו”ל היא אחד הפיתוחים הטכנולוגיים המשמעותיים ביותר שנכנסו לעולם ביטוח הנסיעות בעולם עוד לפני שנתקפנו ע”י וירוס קטלני.

האפליקציה משמשת כלי להתמודדות עם מצבים רפואיים בחו”ל ומאפשרת לפניקס להעניק ללקוחותיה מעטפת רחבה של שירות ותמיכה, מעבר לשיפוי והחזרי תשלומים. עם התפתחות מדיניות חדשה בגבולות ואולי גם תקנות, הגבלות או התפתחויות של טיפולים רפואיים לתיירים בחו”ל ימשיכו להתפתח אפליקציות ושירותים דיגיטליים מעין אלו, שיתמכו במגוון רחב יותר של אירועים ותרחישים.

רבים תוהים האם הדרכון הירוק הוא רק תחילתו של עידן בו נידרש להצהיר על מצבנו הבריאותי לפני כניסה לכל מדינה, כבר היום מתחילים לקום סטארטאפים לניהול הצהרות בריאות שכאלו תוך ניסיון לשמירה על חיסיון רפואי מלא.

ללא קשר למגפת הקורונה, בעת רכישת ביטוח נסיעות לחו”ל התבקשנו תמיד למלא שאלון רפואי מלא בכדי להתאים את סעיפי הביטוח הרפואי למצבנו הבריאותי, עתה לא מופרח לדמיין שנצטרך לענות על שאלון דומה גם בפני ביקורת הגבולות, בפני חברות התעופה או אפילו המלון במדינת היעד. יכול להיות שבעוד כמה שנים יחכה לנו מעבר לגלאי המתכות גם גלאי וירוסים או נוגדנים? עולם ה-Cyber health הפך לאחד הצומחים ביותר בתקופת הקורונה ונראה שעוד אין לדעת לאן עוד יתפתח ולסייע לנו במיגור מגפות או התגוננות מפניהן.

 

על ביטוח נסיעות לחול בעקבות חיסון הקורונה

על אף ריבוי התאוריות, עתיד חוויית הטיסה לחו”ל עוד לוט בערפל וביטוח נסיעות לחו”ל עומד להיות גורם מרכזי בהיערכות לטיסה – הן מאחר וכולנו נרצה להיות ערוכים לכל תרחיש ואירוע בלתי מתכונן בעת השהייה בחו”ל והן מאחר ופיתוחים טכנולוגיים שונים יחזקו את התחרות בין חברות הביטוח ואת השירותים שיעניקו לנו הנוסעים.

לפני טיסה לחו”ל נבצע סקר שוק מעמיק יותר ונבדוק לא רק את מחיר הפוליסה ליום, אלא את גובה הכיסוי שהיא מעניקה בעבור שירותים רפואיים שונים, בעבור אפשרויות של ביטול טיסה וגם אובדן של הסמארטפון עלול להיות בעייתי אם אפליקציית הדרכון  היא כרטיס הכניסה שלנו לאתרים שונים. האם חברות הביטוח יצליחו לפתח שירות שתומך בשחזור המסמך החשוב הזה? כולנו נהיה כנראה צרכנים מודעים יותר בעת רכישת ביטוח נסיעות לחו”ל ונעמיק בשירותים הדיגיטליים המוצעים לנו בחברות שונות התומכים בתרחישים רפואיים ואחרים בחו”ל.

כאמור, כבר בעת התפרצות מגפת הקורונה עדכנה הפניקס את אפליקציית אייר דוקטור לנוסעים לחו”ל עם אפשרות לאיתור מרפאה לבדיקת קורונה. בהתאם למצב עודכן כבר אי אז גם הביטוח הרפואי הבסיסי אליו הוכנסו מצבים של הידבקות בקורונה והידרשות לטיפול רפואי ואף לימי אשפוז. מבוטחי הפניקס SMART TRAVEL נהנים מפיצוי עבור מספר בלתי מוגבל של ימי האשפוז או תקרת הכיסוי במקרה של אשפוז. כמו כן קיים פיצוי בעבור הארכת השהייה בעקבות הידבקות במחלה בחו”ל למבוטח ו/או למלווה.

בנוסף, פיתחה הפניקס כיסויים משלימים ייחודיים לביטוח הרפואי לחו”ל המעניקים מעטפת ביטוחית בעבור מצבים שונים של ביטול טיסה, הארכת שהות או קיצור שהות. הרחבת “מגן קורונה” כוללת מגוון כיסויים הקשורים במגפה: במקרה של ביטול הטיסה עקב הידבקות במחלה או כניסה לבידוד בישראל או בעקבות סירוב עליה לטיסה עקב הופעת תסמינים בשדה התעופה – יתקבל פיצוי בעבור ביטול כרטיס הטיסה כמו גם אי אלו פיקדונות ששולמו מראש ואינם מוחזרים ממלונות ובתי הארחה ותשלום מקדמה על השכרת רכב בחו”ל. (במקרה של הופעת תסמינים בשדה התעופה עליכם להוכיח כי ביצעתם ועמדתם בכל ההנחיות לטרום הטיסה וכי בידכם אישורים ומסמכים להצגה).

פיצוי בעבור הארכת השהות בחו”ל כמו גם שינוי בכרטיס הטיסה  יתקבל במקרה של כניסה לבידוד בחו”ל, הידבקות במחלה או הופעת תסמינים שהביאו לסירוב עליה לטיסה. פיצוי בעבור שינוי בכרטיס הטיסה לקיצור נסיעה יתקבל במקרה ומדובר ביציאה בהולה לפני סגר במדינת בה שוהה המבוטח.

מאחר וימי חוסר הוודאות עוד איתנו להישאר זמן מה, אם אתם מתכוונים לנצל את החיסון בהקדם האפשרי ולהיות מהטסים המאושרים הראשונים לחופשה, גם אם בידכם דרכון ירוק, כדאי להשקיע עוד כמה דולרים בודדים ביום ולבחור בפוליסה המעניקה כיסויים ייחודיים לימי קורונה להגנה מפני אירועים בלתי צפויים לטיסה בראש שקט ושהייה נעימה ובטוחה בחו”ל.

צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל משתלם במיוחד?

התקשרו 074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
travel-insurance-vaccine