ביטוח והשכרת רכב בחו"ל- איך זה עובד?

אירגנתם חופשה חלומית עבורכם הכוללת גם השכרת רכב לביקור בכמה יעדים. כעת עצרו רגע ותחשבו מה אתם יודעים על הכיסוי הביטוחי של הרכב המושכר? אם התשובה היא ‘לא הרבה’ כדאי שתקראו את הכתבה הבאה לפני שאתם עולים על המטוס, תיישמו את המלצותנו ותמנעו מטעויות נפוצות של משכירי רכב בחו”ל.

מרביתנו יודעים לאיזה ביטוח אנו זקוקים בעת הנהיגה ברכב בישראל ומה כולל ביטוח חובה, צד ג’ או מקיף. אבל כמה מאתנו יודעים באמת כיצד הדבר נהוג בחו”ל? בכדי להבהיר את הנושא ולמנוע טעויות מיותרות ריכזנו עבורכם את המידע הבא, המתחלק לשלושה מצבים עיקריים: נזק או גניבה של הרכב השכור, ביטוח הנוסעים ברכב מפני נזקי גוף וביטוח צד ג’ במקרה של פגיעה בגוף או רכוש.

נזק או גניבה של הרכב

כיום מרבית החברות להשכרת רכב כוללות ביטוח מפני נזק או גניבה של הרכב כחלק מעלות ההשכרה. עם זאת, אל תסתפקו בהנחה הזו. שווה למצות את הנושא ולבדוק בתנאי ההשכרה לגבי היקף הכיסוי וההשתתפות העצמית, המשתנים מחברות שונות וביעדים שונים:

  • האם הכיסוי כולל גם מקרים של גניבה או רק נזק?
  • האם הכיסוי כולל מקרים שבהם נזקקים לגרירת הרכב?
  • מהו גובה ההשתתפות העצמית שאתם נדרשים לשלם במקרים האלה?

ביטוח הנוסעים מפני נזקי גוף

חברות להשכרת רכב לרוב נמנעות מלבטח את הנוסעים מפני נזקי גוף ולכן הכרחי לרכוש מראש ביטוח נסיעות לחו”ל, הכולל סעיף המבטח אתכם ואת שאר הנוסעים ברכב. שימו לב: חלק מחברות הביטוח בארץ אינן כוללות סעיף זה בביטוח הבסיסי וצריך לוודא כי ניתן להוסיף סעיף זה תמורת עלות נוספת. לעומתן, חברות כמו הפניקס מבטחות את הנוסעים מפני נזקי גוף במסגרת הביטוח הבסיסי וללא עלות נוספת.

ביטוח צד ג’

מה קורה אם חלילה אתם מעורבים בתאונה ובה נגרם נזק לגוף או לרכוש (צד ג”)? כאן התשובה פחות חד משמעית ומשתנה בהתאם לחברה להשכרת הרכב וליעד אליו אתם נוסעים. על כן, המלצתנו היא לברר זאת ישירות מול החברה.

ביטול השתתפות עצמית

סעיף מרכזי  בהשכרת רכב בחו”ל הוא סעיף ביטול השתתפות עצמית, ממליצים לכם לשים לב לעלות הסעיף בחברות הביטוח בחו”ל שבדרך כלל נע בין 14-20 דולר ליום (משתנה בין חברות ההשכרה וסוג הרכב), לעומת זאת בהפניקס  העלות היא 6 דולר ליום בלבד, חיסכון של מאות אחוזים בעלות הביטוח.

טיפ חשוב לסיום:

מקרים של תאונות ונזקי גוף או רכוש הנלווים במקרים של תאונה עם הרכב יכולים להגיע לכדי הוצאה משמעותית ולחרב את הטיול, גם אם דאגתם לכיסוי ביטוחי מלא. הסיבה לכך פשוטה וקשורה בסעיף ההשתתפות העצמית שלעתים יכול להגיע למאות אם לא אלפי דולרים. הדרך להמנע ממצב שבו אתם עומדים בפני הוצאה כספית עם ההשתתפות העצמית, היא קלה ומתבקשת: חברות ביטוח כמו הפניקס מציעות הרחבה לביטוח הנסיעות לחו”ל הכוללת ביטוח מפני השתתפות עצמית. ההרחבה ניתנת להזמנה בעת רכישת הפוליסה והיא תורמת לכם לנהיגה במהלך החופשה בראש בטוח ושקט.

צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל משתלם במיוחד?

התקשרו 074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
travel-rent-abroad