החופש לבחור: 4 סיבות לתכנן את החופשה לקיץ כבר עכשיו

מהן הסיבות המרכזיות לתכנון החופשה לקיץ בעיצומו של החורף, וכיצד הן יחסכו לכם כסף, כאבי ראש ועוגמת נפש?

תכנון החופשה של חודשי הקיץ בימים שבהם הרוח הקרה מנשבת והגשם לפעמים לא מפסיק לרדת? ניחוש פרוע: זה לא הדבר הראשון שעולה לכם בראש. אך התכנון המוקדם הזה יכול לחסוך לא מעט כסף, למנוע עגמת נפש ו… כן, גם להעניק לנו את ההרגשה שיש למה לחכות.

מהם היתרונות של תכנון החופשה כבר עכשיו?

לחסוך בעלויות

אם יש שאלה שהפכה ליותר פופולרית מאשר “להיות או לא להיות?” במחזה המלט של שייקספיר, זו השאלה מתי הכי נכון להזמין חופשה. יש למשל אנשים שמעדיפים לחכות למציאות של הדקה ה- 90. אך בעוד האפשרות הזו יכולה לקרוץ להרפתקנים שבינינו, אם אתם לא רוצים להיות תלויים ב”חיצי גורל אכזר” כדברי המלט, אפשר לחסוך גם כאשר מזמינים חופשה מראש: כך למשל הזמנת טיסות לואו קוסט מספר חודשים מראש חוסכת בעלויות. בנוסף, ישנם בתי מלון שמעניקים הנחות מיוחדות למשכימי טוס.

לתכנן? זה הכי נח

“נח לא התחיל לבנות את התיבה כשהתחיל לרדת גשם”, אמר פעם וורן באפט. ואנחנו מוסיפים: איציק לא התחיל לתכנן את החופשה, אחרי שכבר עלה על הטיסה. להיות ספונטאניים זה אולי נחמד על הנייר, אבל יכול להיות הרבה פחות נוח למשל כשנוסעים לחופשה לא מתוכננת עם הילדים וקשה למצוא להם תעסוקה. תכנון המסלול מספיק זמן מראש יאפשר לכם למצוא מקומות בילוי למבוגרים ולילדים שבחבורה, כדי שכולם יצאו מרוצים.

שיהיה למה לחכות

את התקופה שבין חגי תשרי לחג הפסח אפשר לכנות תקופת היובש: תקופה נטולת חגים וחופשות. זה אמנם לא נמשך לנצח כמו הליכה של 40 שנה במדבר, אך גם חצי שנה היא לא מעט זמן כשאין מנוחה. ולכן תכנון החופשה כבר עכשיו, בעיצומה של השגרה, יעניק זריקת עידוד להמשך הדרך. בני ישראל חיכו 40 שנה כדי להגיע לארץ המובטחת, אנחנו צריכים לחכות בסך הכול חצי שנה כדי לצאת ממנה לחופש…

למנוע הפסדים כספיים

יציאה לחופשה אמורה להעניק לגוף ולנפש מנוחה. אך במציאות הישראלית שבה אלפי טיסות מתבטלות בכל שנה, לפעמים קורה בדיוק ההפך: בעקבות מצב בטחוני או אירוע בלתי מתוכנן, צריך לבטל את הטיסה – במקרה הטוב לקבל החזר חלקי ובמקרה הנפוץ לא לקבל החזר בכלל.

תכנון פורה ומהנה!

 

 

 

 

צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל משתלם במיוחד?

התקשרו 074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
travel_4_reasons