5 טיפים שיעזרו לכם לשמור על ציוד יקר בנסיעה לחו"ל

בניגוד לעבר, כיום מלווים אותנו לכל נסיעה גם מכשירים יקרים דוגמת סמארטפון, רחפנים ומצלמות גו פרו. איך שומרים על הציוד היקר במשך החופשה בחו”ל?

“קח תרמיל קח מקל”, הוא משפט מתוך שיר מטיילים ידוע שייצג את רוח החופשות של העבר, אבל ממש לא מאפיין את החופשות של היום. מחופשות אנלוגיות של פעם, הפכנו לטיפוסים דיגיטליים הנושאים איתנו מטען יקר בכל חופשה – סמארטפון, טאבלט או מצלמה איכותית הם רק חלק מהמוצרים הנפוצים ועמם יש עוד. איך שומרים על הציוד היקר בחו”ל ומבטיחים שיגיעו איתנו לארץ בשלום? בכתבה שלפניכם.

אם בעבר הטיסה לחו”ל היתה בגדר חלום יקר שנערכנו אליו שבועות מראש, היום הישראלים טסים לחו”ל הרבה יותר, כמעט כדבר שבשגרה. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 2017 טסו לחו”ל 7.6 מיליון ישראלים. מדובר בעלייה של 12% ביחס לשנת 2016, אז יצאו מישראל 6.2 מיליון ישראלים.

המשמעות היא שסביר להניח שמי שקורא את הכתבה הזו טס לפחות פעם אחת לחו”ל השנה. אנחנו לא רק טסים יותר, אנחנו גם טסים עם ציוד יקר יותר. שני המשתנים הללו – יותר טיסות עם ציוד יקר, מעלה את ההסתברות לכך שמשהו עלול לקרות למוצרים בעלי הערך במהלך חופשותינו. לשם כך ריכזנו עבורכם חמישה טיפים כיצד להבטיח את הרכוש היקר איתו אתם מבלים בחופשה:

1.קודם כל – אל תשכחו ביטוח מתאים

אם עד לפני מספר שנים ביטוח נסיעות לחו”ל היה מזוהה רק עם ביטוח לצרכים רפואיים, היום הרבה מהמבטחים עצמם עושים זאת גם על מנת לשמור על הציוד שלהם. למעשה, אין היום חברת ביטוח שלא מציעה פוליסת ביטוח לחו”ל הכולל תוספת של ביטוח המוצרים מפני נזק או גניבה. חברת הפניקס מציעה את SMART TRAVEL  – ביטוח הנסיעות הזול והמשתלם בשוק המציע ביטוח כולל ומותאם אישית גם עבור הציוד שברשותכם.

הקלות והזמינות שבה ניתן לבטח עצמכם – בשתי דקות של מילוי טופס פשוט באתר החברה – הופך את הביטוח למוצר הכרחי, לא פחות מהסמארטפון שברשותכם. באפשרותכם להוסיף לפוליסה גם את הטלפונים הניידים שלכם – המוצר שנמצא תמיד בסיכון גבוה (אובדן, גניבה).

2.חשיבה קדימה – תכנון מראש יכול לעזור

אנחנו הישראלים מתאפיינים בגישת ה”יהיה בסדר” והרבה פעמים הספונטניות היא בעוכרינו – בפרט כאשר מדובר בשמירה על הרכוש האישי בחופשה. המלצתנו: תכננו מראש את המהלכים בכל שלב מהחופשה – מה אתם לוקחים איתכם לטיול ומה משאירים בכספת במלון, או היכן אתם מקפידים לשים את הטלפון הסלולרי, הדרכון והארנק (בטח לא בכיס האחורי או גלוי לעיני כל במקום ציבורי).

3.כך תגנו על התכנים הדיגיטליים שלכם

היום כבר כולנו יודעים שהאמצעים הדיגטליים שלנו הם שלם הקטן מסך ערכיו. הסמארטפון לדוגמה הוא בעל ערך עבורנו, לא רק משום שמדובר בפריט יקר אלא כי כל הזכרונות שלנו שמורים בפנים, צילומים של המשפחה והיסטוריית ההתכתבות עם מכרים בוואצאפ. מכאן שכל מי שחווה את חווית האובדן או הגניבה מבין את מפח הנפש שחורג מעלות המכשיר. לכן, אנו ממליצים לוודא מראש כי ביצעתם גיבוי לכל התכנים הקיימים במכשיר, בין אם על זכרון בענן, באפליקציה ייעודית או בזכרון חיצוני נפרד. ניתן גם לחסום את המכשיר בסיסמא ואף באימות דו שלבי לחשבונות שלכם, בתקופת הנסיעה.

4.המעטפת: דאגו להגנה על המוצרים עצמם

היום ניתן למצוא בכל חנות טיולים שורה של מוצרים נלווים שכל תכליתם הוא הגנה על המוצרים הדיגיטליים היקרים – ממנעולים מתוחכמים ועד לכיסוי המצלמה והטלפון מפני רטיבות. בנוסף, אנחנו ממליצים לא להסתפק באמצעי הגנה פיזית, אלא להעזר באפליקציות ייעודיות שיודעות לאתר את הטלפון.

5.שמרו קרוב את החפצים החשובים

תכונה נוספת המאפיינת אותנו היא “לי זה לא יקרה” והיא שגורמת לרבים מאתנו להיות שאננים ולהשאיר חפצים יקרי ערך במזוודה בטיסה או בדירת ה- Airbnb ששכרנו בחו”ל. המלצתנו: השתדלו שהחפצים היקרים יהיו עליכם כל הזמן, גם אם אין להם שימוש. בטיסה עדיף שהם יהיו בתיק צד עליכם כל זמן הטיסה ובחו”ל, אם אין כספת בחדר במלון – מוטב שכל מה שבעל ערך יהיה צמוד אליכם ומוגן באמצעי אבטחה מתאימים (ראו סעיף 4), בדיוק כמו שאנחנו מתייחסים לדרכונים.

סימנתם וי על כל הסעיפים? טוב מאד, אתם, הסמארטפון וה-go pro שלכם – ערוכים לחופשה.

 

צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל משתלם במיוחד?

התקשרו 074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
travel_five-ways-to-keep-the-equipment-abroad