ראש שקט בפחות מ-2 דולר ליום: ביטוח הנסיעות המשתלם בשוק

ביטוח נסיעות לחו”ל הפך למוצר זמין נוח והכרחי לנסיעות לפחות כמו מברשת השיניים ותרופות נגד צינון. לכן, אין זה פלא שמרבית חברות הביטוח מציעות ביטוחי נסיעות לחו”ל במפרטים שונים ובהתאמה אישית, אולם איזו מהן היא המקיפה והמשתלמת? לפניכם נתוני סקר השוואתי שפורסם בפורטל YNET.

נסיעה לחו”ל עם ראש נקי ושקט נפשי הופכת בתקופה הזו למשימה קלה במיוחד – כאשר גם שעות ספורות לפני הטיסה ניתן להזמין ביטוח נסיעות אונליין בתוך שתי דקות. בשנה החולפת מרבית חברות הביטוח עדכנו את תעריפי הפוליסה ויצרו חבילה בסיסית עם אופציה להרחבות. בדקנו מי מהן המשתלמת ומי האיכותית.

מהי הפוליסה המשתלמת ביותר בשוק?

סקר עדכני שפורסם ב-Ynet מעלה כי מבין החברות המפרסמות, חברת הפניקס מציעה פוליסה שהיא נכון להיום קלה להזמנה – תוך שתי דקות מרגע הכניסה לאתר החברה אתם מבוטחים ומוכנים לנסיעה, והיא גם הזולה ביותר עם מחיר ממוצע של 2$ ליום, כמעט מחצית מהסכום שתשלמו עבור הפוליסה היקרה ביותר (כלל) ופחות מכוס קפה ביום..

אחרי הפניקס משתרכות בסדר יורד חברת AIG (2.07$ ליום), מגדל (2.4$ ליום), הראל (2.75$ ליום), קופ”ח כללית ומכבי באמצעות חברת כלל (3.13$) ליום, ביטוח ישיר (3.14$ ליום), מנורה (3.21$ ליום), פספורטקארד (3.4$ ליום) ואחרונה כלל (3.94$) ליום.

על פניו הפערים הם זניחים, אבל אם נעשה חישוב ממוצע של משפחה בת 5 נפשות הנוסעת לטיול של 10 ימים, נמצא כי הפערים הופכים משמעותיים. בחברת הפניקס תשלמו 100$ ואילו בכלל תשלמו 197$. כלומר, חסכון שיכול להגיע לעשרות דולרים, אם לא יותר.

מהי הפוליסה האיכותית ביותר בשוק?

משתלם הוא לא בהכרח איכותי, אולי אפילו להפך. לכן מלבד המחיר חשוב גם לראות מה מקבלים במסגרת הפוליסה. מאחר והבדיקה היא עבור ביטוח הבסיס ללא התוספות, הבחינה היא סביב מי מהחברות מציעה את הפוליסה הבסיסית המקיפה ביותר. באופן מפתיע גם כאן הפניקס עם הפוליסה Smart travel לוקחת את הבכורה.

בדקנו את המרכיב של כיסוי להוצאות רפואיות בחו”ל שהוא אולי המרכיב החשוב ביותר, זאת משום שאישפוזים בחו”ל ידועים כיקרים ויכולים להאמיר לעשרות או מאות אלפי דולרים, אם לא יותר.

ב- Smart travel גובה הכיסוי הוא עד 5,000,000$, כיסוי שאין דומה לו, למעט חברת מגדל. לשם השוואה בפוליסה המשתלמת אחרי הפניקס – AIG – הכיסוי הוא 1,250,000$. בחברת כלל, בעלת המחיר היקר ביותר, הכיסוי מגיע רק עד 1,500,000$.

בנוסף, זו הפוליסה היחידה המוצעת שבה אין השתתפות עצמית בחבילת הבסיס עבור איבוד כבודה, ביטול או קיצור טיסה.

כמו כן, תמצאו בה שורה של מרכיבים ייחודיים:

  • הארכת שהות הנסיעה – במקרים כאלה ניתן ליצור קשר באמצעות מוקד שירות הלקוחות או ישירות באונליין ולבקש להאריך את משך הביטוח.
  • כיסוי רחב לתרופות ולטיפולים – החל מפינוי אוויר ממקום האירוע לבית חולים קרוב ועד הטסה רפואית לישראל.
  • טיפולי שיניים בחירום – כיסוי לטיפול חירום בשיניים, כמו סתימות ועקירות. ניתן לעבור את הטיפול בחו”ל אצל כל רופא מוסמך או בית חולים ולקבל החזר.
  • הוצאות לאיתור וחילוץ

  • כיסוי מפני פגיעה בצד שלישי – במקרים בהם המבוטח פוגע בגוף או ברכוש של צד שלישי, הביטוח מכסה זאת.

אם כן, פוליסות ביטוח לחו”ל הן קלות לרכישה ומתבקשות. המלצתנו היא לא לעשות פשרות כשזה נוגע לנסיעתכם הבאה בחו”ל ובמקרה שלפנינו – מה שמשתלם הוא גם הטוב עבורכם. כך תטוסו, “smart“. 

צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל משתלם במיוחד?

היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
travel_insurance_in_less_then