נוסעים לחו"ל עם המשפחה?

נסיעה משפחתית לחו”ל זה תמיד עניין מרגש ומעורר ציפיות; מצד שני, ברמת הלוגיסטיקה המשפחתית זו גם משימה מלחיצה. הנה כמה נקודות למחשבה וטיפים שיעזרו לכם להתחיל את החופשה מעבר לים ברגל ימין:

תארזו בחכמה

אריזה חכמה היא מפתח לטיול חלק ונעים יותר. במישור הפרקטי, המשמעות של אריזה חכמה היא לארוז את מה שבאמת צריך באופן שישמור על החפצים ויאפשר גישה נוחה יותר למה שעשוי להידרש בדחיפות גבוהה; בנוסף חשוב לשים לב למגבלות המשקל ודרישות האריזה של חברת התעופה. חישוב לא נכון של המשקל במזוודות עלול להביא אתכם לחריגה מהסוג שחברות התעופה מחייבות עליה ביוקר. היום, בעידן הלואו קוסט העניין הזה אפילו מסובך יותר. בעיקרון רוב חברות הטיסה מאפשרות להעלות למטוס מזוודת טרולי, אך לכל חברת תעופה תקן שונה ולכן מומלץ לבדוק מבעוד מועד את הגודל התקני. עוד מומלץ לנסות להשאיר מקום עודף בהנחה שבדרך כלל אנשים נוהגים לעשות שופינג בחו”ל ולחזור לארץ עם מזוודות עמוסות יותר.

 

תלמדו את היעד

טיול מוצלח בחוץ לארץ מורכב מהרבה מאוד פרטים קטנים ולכן חשוב ללמוד על היעד. אנחנו לא מדברים על מסלולי טיול ואתרים היסטוריים (שגם עליהם מומלץ לקרוא וללמוד מראש), אלא דווקא על מידע כמו המטבע המקומי, סוג החשמל, מזג האוויר, כיוון הנהיגה בכביש, שעות וימי פעילות של עסקים ועוד פרטים קטנים שיכולים לחסוך לכם ‘הפתעות’ לא נעימות שעלולות להעיב על הטיול. המידע הרלוונטי על כל מדינה זמין ברשת בפורומים שונים ואתרי טיפים ייעודיים שיש היום לכל מדינה ומדינה.

 

בחירה חכמה של מלון או מקום לינה

טיפ שבעידן הדיגיטלי נשמע טריוויאלי, אך בפועל הרבה מאוד אנשים מוצאים את עצמם עם פתרון אירוח בעייתי או לא נגיש שעלול לקלקל את הטיול. מה עושים? בשלב הראשון הגדירו את המטרות שלכם בטיול, מה מפריע לכם, או על איזה נוף אתם חולמים. למשל, אם אתם עורכים טיול עירוני בבירה אירופית מצאו פתרון אירוח נגיש לתחבורה ציבורית; אם אתם רגישים לרעש כנסו לגוגל סטריט-וויו וודאו שהמלון שלכם לא נמצע על כביש ראשי וכו’. אל תקחו חדר במלון או דירת אירוח בלי שקראתם עליו ביקורות. אם אלו לא קיימות יתכן שמדובר בנכס אירוח חדש או שמישהו לא רוצה שתקראו את הביקורות – בשני המקרים אנחנו ממליצים שתוותרו על פתרון האירוח הזה. לא בטוח שזה שווה את הסיכון.

 

לשמור על הציוד והמסמכים

המשפט הבא נכון לכל פינה בגלובוס: תיירים תמיד יהיו טרף מפתה לנוכלים וגנבים. במקרה הזה, זהירות “מוגזמת” עשויה לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש. אל תשימו את חפצי הערך, הדרכונים וכרטיסי האשראי במזוודה – קחו אותם איתכם בתיק יד סגור היטב שצמוד לגופכם. במרבית המלונות ודירות האירוח יש כספות – השתמשו בהן. כאשר אתם יוצאים לטיול קרוב למלון או בדירה נעלו את חפצי הערך ומרבית הכסף והדרכונים בכספת. מדובר בחלופה יותר בטוחה מאשר להסתובב איתם עליכם במרכזים עירוניים הומים. בכל מקרה, אם לקחתם איתכם מצלמות, מחשבים או סמארטפונים יקרי ערך ודאו שיש לכם ביטוח מתאים עם אפליקציה נגישה מהסמארטפון. מה שמוביל אותנו לנקודה האחרונה.

 

עושים ביטוח איכותי

אנשים רבים לא ממש מדקדקים בקריאת האותיות הקטנות כשהם עושים ביטוח נסיעות לחו”ל ומסתפקים בהפעלת הכיסוי הביטוחי שחלק מחברות האשראי מציעות כהטבה ללקוחות. הכיסויים שמספקות הפוליסות של חברות האשראי הינם נמוכים בהיקף מביטוח הפניקס smart travel, ואינם כוללים שירותים מתקדמים כגון תשלום על מקרים רפואיים במקום המבוטח והתנהלות חכמה ופשוטה באמצעות אפליקציה מתקדמת.

בהפניקס smart travel תמצאו ביטוח מקיף שיעניק לכם מעטפת ביטוח בריאות מתקדמת בכל שעות היממה, והרחבות נוחות לביטוח הכבודה, הטיסה או חפצי הערך. באמצעות קליק באפליקציה החדשנית גם תוכלו למצא לכם את הרופא הכי קרוב במקרה שתידרשו לו במהלך הטיול וכל זה החל מ-2.2 $ ליום.

 

 

צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל משתלם במיוחד?

התקשרו 074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
traveling-with-family