טיפים לחופשה בחו"ל בעידן הקורונה – כך תשמרו על בריאותכם

לטייל ברחבי הגלובוס בעידן הקורונה זה ממש לא עניין של מה בכך. מה צריך לדעת לפני הנסיעה, על מה להקפיד, ומהו הכיסוי שיבטיח לכם ראש שקט מדאגות? ריכזנו את כל התשובות לקראת הטיסה הבאה שלכם.

בסוף שנת 2019, כשהראש התחיל לתכנן את 2020 ומהכיוון הכיפי ביותר שלה – חופשות בחו”ל, אף אחד ואחת מאיתנו לא האמין שרק כמה חודשים לאחר מכן כבר נבין שעולם החופשות בחו”ל כבר לא ייראה אותו דבר. ברגע האחד נסגרו בפנינו שערי העולם, כל מדינה התכנסה בתוך עצמה והתנועה הגלובלית הצטמצמה פלאים. בשורות טובות לשמירה על כדור הארץ, פחות טובות לכל עולם התיירות כולו, מחברות התעופה בינלאומיות ועד אחרון המוכרים בשוק בקוואסאן.

הקורונה עוד לא חלפה מהעולם ולטייל ברחבי הגלובוס כבר ממש לא עניין של מה בכך. ישראל אוסרת לתקופות מסוימות טיסה למדינות שהיא מסווגת כאדומות עקב אי השתלטות על המגפה בתוכן ומדינות שונות ברחבי העולם מגבילות מעת לעת כניסתם של זרים בכלל ושל ישראלים בפרט, בהתאם להתפשטות המגפה.

כמעט כל מדינות העולם מתנות כניסה אליהן בהצגת תוצאה שלילית לבדיקת קורונה שנעשתה ממש לפני הטיסה או בתעודת חיסון או החלמה. בנוסף, רבות רבות ממדינות העולם מתנות כניסה של זרים לשטחן בהצגת תעודת ביטוח רפואי בתוקף. ההוכחה לאפשרותם לשלם בעבור השירותים הרפואיים שאולי יזדקקו להם במהלך השהות במדינה.

טיפול בהידבקות בקורונה עלול להיות יקר מאוד אם מדובר באשפוז, ומאחר והסיכויים להידבקות עדיין גבוהים, מדינות העולם מגינות על עצמן מפני הוצאות לא הכרחיות, בוודאי על טיפולים רפואיים לזרים.

גם השהייה בחו”ל כבר לא כשהייתה, כשרבות מהאטרקציות התיירותיות פועלות תחת הגבלות תפוסה ובשעות פתיחה מצומצמות מבעבר, מסעדות ומקומות בילוי אינם מאפשרים שהייה בפנים, אלא רק בחוץ, במדינות רבות צומצמו שירותי התחבורה הציבורית ועוד.

כל זה בעיקר אומר שההכנות לטיסה, גם הקפיצה הקצרה ביותר לחו”ל, הפכו להיות ארוכות יותר ומשמעותיות יותר ולו בשביל לעלות על הטיסה עצמה.

הכנות לטיסה לחול בקורונה

לפני כל הזמנת טיסה, כדאי לבדוק קודם לכן מהן ההנחיות לגבי יציאה לאותה מדינה מישראל, מהן ההנחיות והגבלות הכניסה לאותה מדינה ומהן ההגבלות על החוזרים ממנה לישראל. באתר משרד הבריאות אפשר למצוא את ההנחיות הברורות ליוצאים מישראל בטיסה: הצגת תוצאה שלילית לבדיקת קורונה שנעשתה עד 72 שעות לפני שעת ההמראה, מילוי טופס הצהרת בריאות אונליין עד 24 שעות לפני הטיסה. בטופס זה יש להצהיר אם נפגשתם עם חולה קורונה בימים האחרונים, האם יש לכם תסמינים כמו חום או שיעול ועוד. לאחר מילוי הטופס מקבלים אישור עלייה לטיסה אותו מציגים בשדה.

את בדיקת הקורונה שלפני הטיסה עורכים במרפאה פרטית או באחד המוקדים המפורזים ברחבי הארץ ולא בקופת חולים, שכן היא אינה מספקת תוצאות באנגלית כפי שדורשות מדינות העולם. קיימים מרכזים רבים לבדיקות לטסים לחו”ל בארץ כולל הנחות שמעניקות רשתות שיווק שונות ושאר חברות מסחריות.

הבדיקות הביתיות אינן מתקבלות בשדה לא בישראל ולא בכניסה למדינות זרות, אלא רק בדיקות PCR שמבוצעות במרפאה.

בחזרה לישראל: נכון לתקופת החגים 2021 כל השבים מחו”ל, מכל מדינה, מחויבים בבידוד של 14 יום שאפשר לקצר לשבוע עם שתי בדיקות ביום הנחיתה וביום השביעי. מי שאינם נדרשים לבידוד, אלא רק לאחר קבלת תשובה שלילית לבדיקה שמבוצעת עם הנחיתה הם מחלימים ומחוסנים בחיסון שלישי.

עוד במדינת היעד עד 72 שעות לפני ההמראה חזרה יש לבצע בדיקת קורונה ולהציג את התוצאה שלילית בשדה התעופה בדרך חזרה ובכניסה לישראל. התקבלה תוצאה חיובית? לא תוכלו לחזור לישראל עד תום תקופת הבידוד או ההחלמה.

ביטוח נסיעות לחול בקורונה

כאמור, חלק ממדינות העולם דורשות היום בכניסה אליהן שתציגו בפניהם את היכולת לשלם עבור טיפולים רפואיים שאולי תאלצו לקבל בזמן השהייה. אך הביטוח הרפואי לחו”ל הוא בשבילכם, בשביל השקט הנפשי שלכם ובשביל שתוכלו לקבל טיפול ראוי בקלות.

ביטוח הנסיעות לחו”ל הפניקס smart travel הוא ביטוח בריאות עם כיסויים מהרחבים בשוק הישראלי. רובם המוחלט של הטיפולים הרפואיים מכוסים ללא תקרת סכום, זאת בניגוד לרוב חברות הביטוח בישראל. גם אפליקציית אייר דוקטור שמקבלים להורדה כל מבוטחי ומבוטחות הפניקס הטסים לחו”ל נחשבת לאפליקציית ביטוח הנסיעות המתקדמת והנוחה ביותר בשוק.

ביטוח הנסיעות מכסה בעבור טיפולים רפואיים במצבי חירום – מבדיקת רופא לדלקת אוזניים קלה ועד ניתוח חירום בבית חולים מקומי ואף פינוי והטסה רפואית. בכלל זה כולל הביטוח גם טיפולים במקרים של הידבקות במחלת הקורונה, כולל אשפוז בבית חולים. כמו כן, במקרה של חשש להידבקות במחלה, ניתן לקבל בקלות הפניה לבדיקת קורונה, שגם היא נכללת במסגרת הפוליסה. הבדיקות בחו”ל עולות כמה מאות שקלים וע”פ מחקרים שפורסמו ע”י משרד הבריאות, הסיכוי להידבק בקורונה בחו”ל גבוה מהסיכוי להידבק בישראל, כך ששווה לדעת שאתם מכוסים בעניין הזה.

הרחבה מומלצת: כיסוי מגן קורונה

מעבר לביטוח הבסיסי לטיסות לחו”ל, מציעה הפניקס הרחבת מגן קורונה. ביטוח נסיעות לחול כיסוי מגן קורונה מספק הגנה על כרטיסי הטיסה ותשלומים למלונות, לרכב שכור או לכרטיסי נסיעה שונים במקרה של הידבקות או כניסה לבידוד שמביאה לדחייה או לביטול של הנסיעה או להארכת השהות במדינת היעד. במקרים כאלו יתקבלו פיצויים בהתאם לתנאי הפוליסה ולמצב –ביטול או הארכת שהות.

במקרה של הארכת שהות בשל הידבקות תשלם הפניקס 100 דולר ללילה עבור כל לילה נוסף וללא הגבלת לילות. ככל ומדובר במשפחה ואחד מחברי המשפחה נמצא חולה או נדרש להיכנס לבידוד כל אחד מבני המשפחה יהיה זכאי לכיסוי של עד 100 דולר לילה ושינוי כרטיס נסיעה של עד 3,000 דולר למבוטח.

במקרה של הידבקות או חשש להידבקות בקורונה ובכל מקרה רפואי אחר, להפניקס smart travel  תוכל לסייע בעזרת אפליקציית של חברת אייר דוקטור בגישה קלה ופשוטה לרופא מקומי, לבדיקת קורונה, לבית חולים מקומי– הקרובים ביותר למיקום המבוטח או המבוטחת. בעזרת האפליקציה ניתן לקבוע תור במרפאות ובבתי חולים. באמצעות האפליקציה הפניקס smart travel  משלמת  ישירות למרפאות ולבתי חולים, מבלי שהמבוטח נדרש להגיש תביעה נפרדת.. במקרה ושילמתם בעבור טיפול רפואי או רכישה של תרופות בבית המרקחת, בעזרת האפליקציה אפשר לנהל תביעות להחזרים כספיים בקלות ובכמה קליקים בלבד.

לשמור על הבריאות בחול בימי קורונה

בכדי ליהנות מנסיעה לחו”ל בתקופת הקורונה ולחזור ממנה בריאים, שמחים ומלאי חוויות חיוביות, כדאי להקפיד על כמה כללים שיסייעו בהימנעות מהידבקות במחלה.

הראשון הוא כמובן להתחסן. החיסון הוכח כמקטין את הסיכויים להידבקות בעשרות אחוזים כמו גם את הסיכוי להגיע למצב של חולי קשה. הפניקס מציעה למחוסנים את המסלול הירוק בביטוח נסיעות לחו”ל עם הטבות ייחודיות למחוסנים בלבד.

מעבר לכך, להלן כמה טיפים בסיסיים: קחו אתכם ערכת חיטוי שתהיה אתכם תמיד בתיק והקפידו על שטיפת ידיים לאורך היום ואחרי כל ביקור במקום ציבורי. כדאי לתכנן את הטיול כך שאתם מבלים יותר בשטחים פתוחים ובאטרקציות שאינן כוללת מקומות סגורים וצפופים. הקפידו על עטיית מסכה, גם אם אתם לא נדרשים לכך על פי ההנחיות במדינה בה אתם שוהים. עדיף להיות אדוקים ולהימנע ממצבים שעלולים להרוס את החופשה כולה.

והכי חשוב, רכשו פוליסת ביטוח שמתאימה לצרכים שלכם, שתעניק לכם שקט נפשי לחופשה בראש שקט.

 

רוצים לדעת אילו ביטוחי נסיעות מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס

רוצים לדעת אילו ביטוחי נסיעות מתאימים לכם?

התקשרו
074-7311346
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
second image
vacation-tips-post-covid